Lenovo IdeaPad Slim 5 83DD000XSC
Specifikacije
| Processor / Chipset | |
| CPU: | AMD Ryzen 7 8845HS / 3.8 GHz |
| Max Turbo Speed: | 5.1 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Cache: | L3 – 16 MB |
| Features: | Integrated memory controller, AMD Ryzen AI |
| Memory | |
| RAM: | 32 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5X SDRAM |
| Speed: | 3200 MHz |
| Rated Speed: | 3200 MHz |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 – NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 16″ OLED |
| Resolution: | 2048 x 1280 (2K) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 120 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 400 cd/m² |
| Horizontal Viewing Angle: | +85 / -85 |
| Vertical Viewing Angle: | +85 / -85 |
| Colour Gamut: | 100% DCI-P3 |
| Features: | Glossy, Low Blue Light technology, HDR 500 True Black |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | AMD Radeon 780M |
| Max Monitors Supported: | 3 external monitor(s) |
| Video System Features: | Direct X 12 |
| Camera: | Yes – 1080p |
| Camera Features: | Privacy shutter, IR camera, Windows Hello, fixed focus, ToF sensor |
| Sound: | Stereo speakers, dual array microphone |
| Compliant Standards: | High Definition Audio, Dolby Audio |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Layout: | Slovenian |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Multi-touch touchpad, buttonless touchpad, precision touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | Bluetooth 5.2, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Wireless Controller: | M.2 Card |
| Features: | Dual stream (2×2) |
| Battery | |
| Technology: | Lithium polymer |
| Capacity: | 76 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 65 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | USB 3.2 Gen 1 USB 3.2 Gen 1 (Always On) 2 x USB-C 3.2 Gen 1 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) HDMI Headphone/microphone combo jack |
| Memory Card Reader: | Yes (microSD) |
24
Detaljnije informacije o proizvodu pogledajte ovdje.










