Kingston DRAM Server Memory 8GB DDR4-2666MT/s
Specifikacije
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Kapacitet | 8 GB |
| Memory Modules Quantity | 1 |
| Total Storage Capacity | 8 GB |
| Memory Form Factor | DIMM 288-pin |
| Provides Error Checking Method | ECC |
| Memory Speed | 2666MHz(PC4-21300) |
| CAS Latency | CL19 |
| Memory Features | Unbuffered Single Rank |
| Compliant Devices | PC Server |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 85 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Nominal Supply Voltage | 1.2 V |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 99999 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.03 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.01 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.8 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.01 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.01 kg |
| Packs in Box | 25 |
| Package Type | Retail |
99999










