Intel SSD D3-S4520 Series (7.68TB, 2.5in
Šifra artikla: SSDSC2KB076TZ01
Specifikacije
| Device Location | Plug-in Module |
| Form Factor | 2.5″ 7mm |
| Kapacitet | 7.68 TB |
| Supports Data Channel | SATA III-600 |
| External Data Bit Rate | 6 Gbps |
| Memory Technology | 3D NAND |
| Flash Memory Cell Technology | Triple-Level Cell |
| Parent Products | Server/Enterprise |
| Maximum Sequential Read Rate | 550 MB/s |
| Maximum Sequential Write Rate | 510 MB/s |
| Total Bytes Written (TBW) | 36.5 PB |
| Non-Recoverable Errors | 1 per 10^17 |
| Mean Time Between Failures | 2000000 hr |
| Solid State Drive Features | AES 256-bit Encryption End-to-End Data Protection Enhanced Power Loss Data Protection Temperature Monitoring and Logging |
| Shock Tolerance Operating | 1000G @ 0.5ms |
| Shock Tolerance Storage | 1000G @ 0.5ms |
| Vibration Tolerance Operating | 2.17G @ 5-700Hz |
| Vibration Tolerance Storage | 3.13G @ 5-800Hz |
| Maximum Power Consumption | 4.3 W |
| Minimum Power Consumption | 1.4 W |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 70 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.06 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 5.57 kg |
| Packs in Box | 50 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 735858482707 |
60










