HDD NAS Toshiba N300 (3.5” 8TB
Specifikacije
| Device Location | Internal |
| Form Factor | 3.5″ |
| Kapacitet | 8 TB |
| Supports Data Channel | SATA III-600 |
| Installed Cache Memory Storage Capacity | 256 MB |
| Brzina okretaja | 7200 rpm |
| Average Rotational Delay | 4.17 ms |
| Internal Data Bit Rate | 260 Mbps |
| External Data Bit Rate | 6 Gbps |
| Non-Recoverable Errors | 1 per 10^15 |
| Mean Time Between Failures | 1000000 hr |
| Hard Drive Features | Native Command Queuing (NCQ) 24/7 RAID Support Rotational Vibration Safeguard (RVS) Advanced Format (AF) Halogen Free |
| Shock Tolerance Operating | 70G @ 2ms |
| Shock Tolerance Storage | 250G @ 2ms |
| Vibration Tolerance Operating | 0.25G @ 5-500Hz |
| Vibration Tolerance Storage | 3G @ 5-500Hz |
| SATA Interface Quantity | 1 |
| Maximum Supply Voltage | 12 V |
| Minimum Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Power Consumption | 5.61 W |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 65 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 5 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 70 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -40 °C |
| Depth (mm) | 147 mm |
| Height (mm) | 26.1 mm |
| Width (mm) | 101.85 mm |
| Nominal Weight | 0.77 kg |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.72 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 14.4 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0 kg |
| Packs in Box | 20 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 4260557511985 |
36










