GIGABYTE Mainboard Desktop B450M DS3H WIFI
Šifra artikla: B450M DS3H WIFI 1.5
Specifikacije
| Chipset | AMD B450 |
| Supports Central Processor Unit | AMD Ryzen Series |
| CPU podnožje | Socket AM4 |
| CPU Maximum Quantity Supports | 1 |
| Vrsta memorije | DDR4 SDRAM |
| Memory Form Factor | DIMM 288-pin |
| Memory Speed | 2133MHz(PC4-17000) 2400MHz(PC4-19200) 2667MHz(PC4-21300) 2933MHz(PC4-23400) |
| Maximum Installable System Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Memory Slot Total Quantity | 4 |
| Provides Error Checking Method | non-ECC |
| Memory Features | Two DDR Channels Unbuffered Dual Rank Single Rank XMP |
| Plug-in-card | Wi-Fi Controller: Realtek RTL8821CE |
| Integrated | Storage Controller: PCIe 3.0 x4/SATA (1 x M.2 (Key M)) Storage Controller: Supports: Level 0, Level 1, Level 10 SATA III-600 (4) |
| Audio Integrated | yes |
| Device Location | Integrated |
| Audio Output Mode | 7.1 Channel Surround |
| Compliant Audio Standards | High Definition Audio |
| LAN Integrated | yes |
| Wi-Fi | IEEE 802.11a IEEE 802.11b IEEE 802.11g IEEE 802.11n Wi-Fi 4 IEEE 802.11ac Wi-Fi 5 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Data Link Protocol Supports | Gigabit Ethernet/Fast Ethernet/Ethernet |
| PCI Express 3.0 x16 | 2 |
| PCI Express 2.0 x1 | 1 |
| PS/2 | 1 |
| HDMI | 1 (HDMI (Type A)) |
| USB 3.1 Gen 1 | 4 (USB 3.1 (type A)) |
| USB 2.0 | 4 (USB 2.0 (type A)) |
| Antenna | 2 |
| LAN | 1 (RJ-45) |
| Audio Interface | 1 (3.5-mm minijack) |
| BIOS Type | AMI |
| BIOS Features | Gigabyte Q-Flash Gigabyte Xpress Install WfM 2.0 Support PnP 1.0a Support UEFI SMBIOS 2.7 Support 128 Mb Flash ROM DMI 2.7 Support ACPI 5.0 Support |
| Power Connectors Type | 24+8 pin |
| Software Included | cFosSpeed Norton Internet Security (OEM version) |
| Supported Operating System | Microsoft Windows 10 64-bit |
| Form Factor | Micro ATX |
| Height (mm) | 215 mm |
| Width (mm) | 244 mm |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 1 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.8 kg |
| Pieces in pack | 10 |
| Box Weight Brutto (kg) | 10 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.1 kg |
| Packs in Box | 10 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 4719331805586 |
36










