Crucial X9 Pro 4TB Portable SSD
Specifikacije
| Device Location | External |
| Kapacitet | 4 TB |
| Supports Data Channel | USB 3.2 GEN 2 |
| Certifications | CE, KCC, RCM, UL, WEEE, RoHS, BSMI |
| Memory Technology | NAND Flash |
| Flash Memory Cell Technology | Triple-Level Cell |
| Included Accessories | Documentation |
| Maximum Sequential Read Rate | 1050 MB/s |
| Maximum Sequential Write Rate | 1050 MB/s |
| Solid State Drive Features | AES 256-bit Encryption |
| Protection From Enviromental Effects | Waterproof Dustproof |
| Protection Standarts | IP55 |
| Platform Compability | Mac Linux Android Windows Xbox iPad PlayStation |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.04 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.1 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 649528938299 |
60










