Crucial® X6 500GB Portable SSD, EAN:
Specifikacije
| Device Location | External |
| Form Factor | Portable |
| Storage Capacity | 500 GB |
| Supports Data Channel | USB 3.2 GEN 2 |
| External Data Bit Rate | 10 Gbps |
| External Colour | Black |
| Maximum Sequential Read Rate | 540 MB/s |
| USB 3.2 Gen 2 | 1 (USB 3.2 (type C)) |
| Protection From Enviromental Effects | Shock Proof Construction Temperature Proof Vibration-Resistant |
| Platform Compability | PC Mac Android Xbox PlayStation |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.08 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.04 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.39 kg |
| Packs in Box | 5 |
| Package Type | Retail |
36










