Crucial T700 1TB PCIe Gen5 NVMe
Specifikacije
| Device Location | Plug-in Module |
| Form Factor | M.2 22x80mm |
| Kapacitet | 1 TB |
| Supports Data Channel | PCIe NVMe 5.0 x 4 |
| Memory Technology | 3D NAND |
| Flash Memory Cell Technology | Triple-Level Cell |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Maximum Sequential Read Rate | 11700 MB/s |
| Maximum Sequential Write Rate | 9500 MB/s |
| Total Bytes Written (TBW) | 600 TB |
| Solid State Drive Features | NVMe Support Heatsink |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.05 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.05 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.05 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.05 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.05 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 649528936714 |
60










