Chassis Inter-Tech IT-6505 RETO, mATX, 1x
Specifikacije
| Cabinet Form Factor | Midi Tower |
| Mainboard Form Factor | Micro ATX |
| Quantity of Mainboards Supported | 1 |
| Built-in Devices | LED Indicator Power Button |
| Number of 3.5-inch Internal Drive Bays | 2 |
| Number of 3.5-inch External Drive Bays | 1 |
| Number of 5.25-inch External Drive Bays | 1 |
| Number of 2.5-inch Internal Drive Bays | 3 |
| Maximum Fans Supported Quantity | 4 count |
| Audio Interface | 2 (3.5-mm minijack) |
| USB 2.0 | 1 (USB 2.0 (type A)) |
| USB 3.0 | 1 (USB 3.0 (type A)) |
| CPU Cooler Maximum Height | 140 mm |
| Expansion Card Max Length | 290 mm |
| Included Accessories | Quick Start Guide Screws |
| External Color | Black |
| Depth (mm) | 180 mm |
| Height (mm) | 365 mm |
| Width (mm) | 355 mm |
| Nominal Weight | 2.26 kg |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 2.75 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 2.26 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 2.75 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 2.26 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 2.26 kg |
| Packs in Box | 1 |
| EAN Code | 4260455645898 |
24










