AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Bluetooth

Specifikacije
| Networking Type | USB Adapter |
| Wi-Fi Support | Yes |
| Local Area Network Architecture | Bluetooth Wi-Fi |
| Interface | USB 2.0 |
| Networking Form Factor | Plug-in-module |
| Number of Ports | 1 |
| Data Link Protocol Supports | Bluetooth 5.2 |
| Data Bit Rate | 1201 Mbps |
| Wi-Fi Band Frequency | 2.4 GHz/5 GHz |
| Line Modulation Type | 16QAM, 64QAM, CCK, DBPSK, DQPSK, OFDM, 256QAM, OFDMA |
| Encryption Algorithm | WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA, WPA2, WPA3 |
| Networking Compliant Standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax |
| Networking Features | MU-MIMO |
| Antenna | External |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| USB 2.0 | 1 (USB 2.0 (type A)) |
| Requires Operating System | Microsoft Windows 10 64-bit version, Microsoft Windows 11 64-Bit |
| External Color | Black |
| Included Accessories | Antenna CD, Express Installer Quick Start Guide |
| Depth (mm) | 78.5 mm |
| Height (mm) | 120 mm |
| Width (mm) | 20.9 mm |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 40 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Maximum Operating Humidity | 90 % |
| Minimum Operating Humidity | 10 % |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 201 mm |
| Pack Width (mm) | 152 mm |
| Pack Height (mm) | 41 mm |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.22 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Length (mm) | 430 mm |
| Box Width (mm) | 325 mm |
| Box Height (mm) | 440 mm |
| Box Weight Brutto (kg) | 9.8 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.05 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.05 kg |
| Packs in Box | 40 |
| Package Type | OEM |
| EAN Code | 4897098688809 |
36









