Asus Vivobook Go 15 E1504FA-NJ934 (90NB0ZR1-M01KM0)
Specifikacije
| Marketing Name | ASUS Vivobook Go 15 |
| Operating System | No preinstalled OS |
| LCD cover-material | Plastic |
| LCD cover-color | Cool Silver |
| Top case-material | Plastic |
| Top case-color | Cool Silver |
| Keyboard color | Silver |
| Bottom case-material | Plastic |
| Bottom case-color | Cool Silver |
| Military grade | US MIL-STD 810H military-grade standard |
| Touch Panel | Non-touch screen |
| Panel Size | 15.6-inch |
| Resolution | FHD (1920 x 1080) 16:9 aspect ratio |
| Backlit | LED Backlit |
| Refresh rate | 60Hz refresh rate |
| Brightness | 250nits |
| Color gamut | 45% NTSC color gamut |
| Glare | Anti-glare display |
| T?V Rheinland-certified | T V Rheinland-certified |
| Screen-to-body ratio | 84 |
| Processor | AMD Ryzen 3 7320U Mobile Processor 2.4GHz (4-core/8-thread, 4MB cache, up to 4.1 GHz max boost) |
| Discrete/Share | Share |
| Intergrated GPU | AMD Radeon Graphics |
| Expansion Slot(includes used) | 1x M.2 2280 PCIe 3.0×2 |
| On board memory | 8GB LPDDR5 on board |
| Total System Memory | LPDDR5 8GB |
| Storage | 512GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD |
| Front-facing camera | 720p HD camera ; With privacy shutter |
| Wireless | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 1*1 + Bluetooth 5.3 Wireless Card (*Bluetooth version may change with OS version different.) |
| Touchpad | Precision touchpad |
| I/O ports | 1x USB 2.0 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C 1x HDMI 1.4 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x DC-in |
| Audio | SonicMaster Built-in speaker Built-in array microphone |
| Voice control | with Cortana voice-recognition support |
| AC Adapter | 4.5, 45W AC Adapter, Output: 19V DC, 2.37A, 45W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal |
| Battery | 42WHrs, 3S1P, 3-cell Li-ion |
| Replaceable Battery | No |
| Keyboard type | Backlit Chiclet Keyboard |
| Dimension (WxHxD) | 36.03 x 23.25 x 1.79 ~ 1.79 cm (14.19in x 9.15in x 0.70in ~ 0.70in ) |
| Weight (with Battery) | 1.63 kg (3.59 lbs) |
| Weight (without Battery) | 1.47 kg (3.24 lbs) |
24
Detaljnije informacije o proizvodu pogledajte ovdje.










