Asus Vivobook 15 M1502NAQ-BQ060 (90NB1842-M00950)
Specifikacije
| Operating System: | No operating system |
| Processor / Chipset | |
| CPU: | AMD Ryzen 7 170 / 3.2 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.75 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Cache: | L3 – 16 MB |
| Memory | |
| RAM: | 24 GB (1 x 16 GB + 8 GB (soldered)) |
| Max RAM Supported: | 24 GB |
| Technology: | DDR5 SDRAM |
| Form Factor: | SO-DIMM 260-pin |
| Slots Qty: | 1 |
| Empty Slots: | 0 |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 – NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 15.6″ |
| Resolution: | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:9 |
| Image Brightness: | 250 cd/m² |
| Colour Gamut: | 45% NTSC |
| Features: | Anti-glare, IPS-level, 82% screen-to-body ratio |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | AMD Radeon 680M |
| Camera: | Yes – 720p |
| Camera Features: | Privacy shutter |
| Sound: | Speaker, array microphone |
| Audio Features: | Output: ASUS SonicMaster, Audio by Dirac; Input: AI noise cancelling |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Chiclet keyboard, ASUS ErgoSense, 1.4mm travel distance, precision touchpad |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.4 |
| Features: | Dual stream (2×2) |
| Battery | |
| Technology: | 3-cell Lithium Ion |
| Capacity: | 42 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 68 Watt, 20 V, 3.4 A |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | Headphone/microphone combo jack USB 2.0 USB-C 3.2 Gen 1 (Power Delivery) USB-C 3.2 Gen 1 HDMI 2 x USB 3.2 Gen 1 |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Cool silver |
| Case Material: | Plastic |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip, fingerprint reader |
| Features: | MIL-STD-810H tested, BIOS protection, Cortana support, fast charging, ASUS Antimicrobial Guard Plus |
| Included Accessories: | USB-C power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 35.97 cm x 23.25 cm x 1.99 cm |
| Weight: | 1.7 kg |
24
Detaljnije informacije o proizvodu pogledajte ovdje.










