Asus Vivobook Go E1504FA-NJ302W (90NB0ZR3-M01ZK0)
Specifikacije
| Operating System: | Windows 11 Home |
| Processor / Chipset | |
| CPU: | AMD Ryzen 5 7520U / 2.8 GHz |
| Max Turbo Speed: | 4.3 GHz |
| Number of Cores: | Quad-Core |
| Cache: | 4 MB |
| Memory | |
| RAM: | 16 GB (provided memory is soldered) |
| Technology: | LPDDR5 SDRAM |
| Storage | |
| Main Storage: | 512 GB SSD M.2 PCIe 3.0 – NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 15.6″ |
| Resolution: | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 60 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:9 |
| Image Brightness: | 250 cd/m² |
| Colour Gamut: | 45% NTSC |
| Features: | Anti-glare, IPS-level, 84% screen-to-body ratio, 0.2 ms response rate |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor: | AMD Radeon Graphics |
| Camera: | Yes – 720p |
| Camera Features: | Privacy shutter |
| Sound: | Speakers, array microphone |
| Audio Features: | Output: ASUS SonicMaster; Input: AI noise cancelling |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Precision touchpad, 1.4mm travel distance, ASUS ErgoSense |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Features: | Single stream (1×1) |
| Battery | |
| Technology: | 3-cell Lithium Ion |
| Capacity: | 42 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 45 Watt, 19 V, 2.37 A |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details: | HDMI Headphone/microphone combo jack USB 2.0 USB 3.2 Gen 1 USB-C 3.2 Gen 1 |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Green/grey |
| Security: | Firmware Trusted Platform Module (TPM) solution |
| Features: | MIL-STD-810H tested, BIOS protection, Cortana support |
| Included Accessories: | Power adapter |
| Compliant Standards: | RoHS, REACH, TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification, Energy Star 8.0 |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH): | 36.03 cm x 23.25 cm x 1.79 cm |
| Weight: | 1.63 kg |
24
Detaljnije informacije o proizvodu pogledajte ovdje.










