Asus ROG Strix G815LM-S9025 (90NR0LP1-M001S0)
Šifra artikla: 90NR0LP1-M001S0
Specifikacije
| Operating System: | No operating system |
| Processor / Chipset | |
| CPU: | Intel Core Ultra 9 (Series 2) 275HX / 2.7 GHz |
| Max Turbo Speed: | 5.4 GHz |
| Number of Cores: | 24-core |
| Performance Cores: | 8 |
| Efficient Cores: | 16 |
| Cache: | 36 MB |
| Neural Processor Unit (NPU): | Intel AI Boost – up to 13 TOPS |
| Chipset: | Mobile Intel HM870 Express |
| Features: | Intel Smart Cache |
| Memory | |
| RAM: | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Max RAM Supported: | 64 GB |
| Technology: | DDR5 SDRAM |
| Speed: | 2800 MHz |
| Rated Speed: | 2800 MHz |
| Form Factor: | SO-DIMM 262-pin |
| Slots Qty: | 2 |
| Empty Slots: | 0 |
| Storage | |
| Main Storage: | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 – NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type: | 18″ |
| Resolution: | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| V-Sync Rate at Max Res.: | 240 Hz |
| Widescreen: | Yes |
| Image Aspect Ratio: | 16:10 |
| Image Brightness: | 500 cd/m² |
| Horizontal Viewing Angle: | 170 |
| Vertical Viewing Angle: | 170 |
| Colour Gamut: | 100% DCI-P3 |
| Features: | Anti-glare, NVIDIA G-SYNC compatible, HDR (high dynamic range), 3 ms response rate, Pantone Validated, IPS-level, Dolby Vision, Ambient Contrast Ratio (ACR) |
| Audio & Video | |
| Multi-GPU Configuration: | 1 single GPU card / integrated GPU |
| Graphics Processor: | NVIDIA GeForce RTX 5060 / Intel Graphics – up to |
| Video Memory: | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Video System Features: | MUX Switch, NVIDIA Advanced Optimus |
| Gaming: | Yes |
| Camera: | Yes – 1080p |
| Camera Features: | IR camera, Windows Hello |
| Sound: | Two tweeters, two woofers, array microphone |
| Compliant Standards: | Dolby Atmos |
| Audio Features: | Output: Smart Amplification technology, Hi-Res Audio; Input: AI noise cancelling |
| Input | |
| Type: | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Backlight: | Yes (RGB) |
| Numeric Keypad: | Yes |
| Features: | Chiclet keyboard, 4-Zone RGB backlight, ASUS Overstroke technology, large touchpad, Copilot key |
| Communications | |
| Wireless: | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Network Interface: | Gigabit Ethernet |
| Features: | Dual stream (2×2) |
| Battery | |
| Technology: | 4-cell Lithium Ion |
| Capacity: | 90 Wh |
| AC Adapter | |
| Input: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output: | 280 Watt, 20 V, 14 A |
| Connections & Expansion | |
| Slots: | 2 x M.2 (PCI Express / SATA) (1 free) |
| Interfaces Details: | 3 x USB 3.2 Gen 2 2 x Thunderbolt 4 (supports DisplayPort) (Power Delivery) HDMI Headphone/microphone combo jack LAN |
| Miscellaneous | |
| Colour: | Eclipse grey |
24
Detaljnije informacije o proizvodu pogledajte ovdje.










