HDD NAS WD Red Plus (3.5”
Specifikacije
| Device Location | Internal |
| Form Factor | 3.5″ |
| Kapacitet | 4 TB |
| Supports Data Channel | SATA III-600 |
| Installed Cache Memory Storage Capacity | 256 MB |
| Brzina okretaja | 5400 rpm |
| Internal Data Bit Rate | 180 MB/sec |
| External Data Bit Rate | 6 Gbps |
| Non-Recoverable Errors | 1 per 10^14 |
| Mean Time Between Failures | 1000000 hr |
| Start / Stop Cycles | 600000 cycles |
| Hard Drive Features | Native Command Queuing (NCQ) 24/7 Advanced Format (AF) Conventional Magnetic Recording (CMR) |
| Shock Tolerance Operating | 70G @ 2ms |
| Shock Tolerance Storage | 250G @ 2ms |
| Maximum Power Consumption | 4.7 W |
| Minimum Power Consumption | 0.3 W |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 65 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | 0 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 70 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -40 °C |
| Depth (mm) | 147 mm |
| Height (mm) | 26.1 mm |
| Width (mm) | 101.6 mm |
| Nominal Weight | 0.57 kg |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.58 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.57 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 11.4 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0 kg |
| Packs in Box | 20 |
| Package Type | Box |
36










