GIGABYTE Mainboard Desktop B650M D3HP (AM5
Specifikacije
| Chipset | AMD B650 |
| Supports Central Processor Unit | AMD Ryzen 7000 Series |
| CPU podnožje | Socket AM5 |
| CPU Maximum Quantity Supports | 1 |
| Vrsta memorije | DDR5 SDRAM |
| Memory Form Factor | DIMM 288-pin |
| Memory Speed | 7600MHz |
| Maximum Installable System Memory Storage Capacity | 192 GB |
| Memory Slot Total Quantity | 4 |
| Provides Error Checking Method | non-ECC |
| Memory Features | Two DDR Channels Unbuffered Dual Rank Single Rank XMP AMD EXPO |
| Integrated | Storage Controller: PCI Express 4.0 x4 (2 x M.2) Storage Controller: Supports: Level 0, Level 1, Level 10 SATA III-600 (4) |
| Video Controller Integrated | yes |
| Video Chipset | AMD Radeon |
| Audio Integrated | yes |
| Device Location | Integrated |
| Audio Output Mode | 7.1 Channel Surround |
| Compliant Audio Standards | High Definition Audio |
| LAN Integrated | yes |
| Data Link Protocol Supports | 2.5 Gbps |
| PCI Express 4.0 x16 | 1 |
| PCI Express 3.0 x1 | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 | 3 (USB 3.2 (type A)); 1 (USB 3.2 (type C)) |
| LAN | 1 (RJ-45) |
| USB 2.0 | 2 (USB 2.0 (type A)) |
| Audio Interface | 3 (3.5-mm minijack) |
| HDMI | 1 (HDMI (Type A)) |
| DisplayPort | 2 |
| PS/2 | 1 |
| BIOS Features | Gigabyte Q-Flash WfM 2.0 Support PnP 1.0a Support SMBIOS 2.7 Support DMI 2.7 Support ACPI 5.0 Support 256 Mb Flash ROM |
| Supported Operating System | Microsoft Windows 10 64-bit Microsoft Windows 11 64-bit |
| Cable Included | SATA Cable |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Form Factor | Micro ATX |
| Height (mm) | 244 mm |
| Width (mm) | 244 mm |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 36 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.938 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 15 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.2 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.2 kg |
| Packs in Box | 10 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 4719331857851 |
36










