EPSON EcoTank L4366 MFP White
Specifikacije
| General | |
| Device Type: | Multifunction printer |
| Printing Technology: | Ink-jet – colour |
| Display Colour Support: | Colour |
| Connection Availability: | Yes |
| Interface: | Wi-Fi(n), USB |
| AirPrint Enabled: | Yes |
| Enclosure Colour: | Black |
| Printing | |
| Inkjet Technology: | Epson PrecisionCore |
| Nozzle Configuration: | 400 nozzles (black), 128 nozzles (per colour) |
| Refillable Tank: | Yes |
| Ink Refill System: | Ink Tank System (ITS) |
| Max Printing Resolution: | Up to 4800 x 1200 dpi (mono) / up to 4800 x 1200 dpi (colour) |
| Max Printing Resolution Class: | Up to 4800 x 1200 dpi (mono) / up to 4800 x 1200 dpi (colour) |
| Max Printing Speed: | Up to 15 ppm (mono) / up to 8 ppm (colour) |
| Ink Cartridge Configuration: | 4 individual ink tanks |
| Ink Palette Supported (Colours): | Cyan, magenta, yellow, black |
| Colour: | 4-ink |
| Minimum Ink Droplet Size: | 3.3 pl |
| Automatic Duplexing: | Yes |
| First Print Out Time B/W: | 9 sec |
| First Print Out Time Colour: | 15 sec |
| Scanning | |
| Scan Element: | CIS |
| Optical Resolution: | 1200 x 2400 dpi |
| Document & Media Handling | |
| Original Type: | Sheets |
| Max Media Size: | A4 |
| Min Media Weight: | 64 g/m² |
| Max Media Weight: | 300 g/m² |
| Supported Media Type: | Envelopes, plain paper, glossy photo paper |
| Supported Media Sizes: | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), 100 x 150 mm, 130 x 180 mm, B5 (176 x 250 mm), B6 (125 x 176 mm), letter (299 x 241 mm) |
| Supported Envelope Sizes: | US No 10 (104.7 x 241.3 mm), International DL (110 x 220 mm), International C6 (114 x 162 mm) |
| Standard Media Capacity: | 100 sheets |
| Output Trays Capacity: | 30 sheets |
| Document & Media Handling Details: | Input tray – 100 sheets Output tray – 30 sheets – 75 g/m² |
| Speed Details: | Printing: up to 15 ppm – B/W (ISO/IEC 24734) Printing: up to 8 ppm – colour (ISO/IEC 24734) Printing: up to 33 ppm – B/W Printing: up to 20 ppm – colour Printing: up to 6.5 ppm (A4) – B/W duplex (ISO/IEC 24734) Printing: up to 4.5 ppm (A4) – colour duplex (ISO/IEC 24734) Scanning: – B/W (200 dpi) Scanning: – colour (200 dpi) |
| Connections | |
| Interfaces: | 1 x USB |
| Security Protocols & Features: | Wi-Fi Direct, WEP, WPA-PSK, TKIP, AES, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| Operating System Support: | MS Windows Server 2019, MS Windows Server 2022, MS Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11, MS Windows Server 2008, MS Windows Server 2012, MS Windows Server 2016, Apple Mac OS X 10.9.5 or later, MS Windows Server 2008 R2, MS Windows Server 2012 R2 |
| Power | |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60Hz) |
| Power Consumption Operational: | 13 Watt |
| Power Consumption Standby: | 6.2 Watt |
| Power Consumption Sleep: | 0.6 Watt |
| Miscellaneous | |
| Consumables Included: | 1 x ink bottle (black) – up to 6500 pages 1 x ink bottle (cyan) – up to 5500 pages 1 x ink bottle (magenta) – up to 5500 pages 1 x ink bottle (yellow) – up to 5500 pages |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support: | Limited warranty – 1 year or 50,000 pages – carry-in |
| Dimensions & Weight | |
| Width: | 37.5 cm |
| Depth: | 34.7 cm |
| Height: | 18.7 cm |
| Weight: | 5.2 kg |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Shipping Width: | 41.5 cm |
| Shipping Depth: | 44.5 cm |
| Shipping Height: | 27.5 cm |
| Shipping Weight: | 8.3 kg |
| Environmental Parameters | |
| Sound Emission: | 53 dBA (operating) |
12
Detaljnije informacije o proizvodu pogledajte ovdje.










