Crucial X10 Pro 2TB Portable SSD
Specifikacije
| Device Location | External |
| Kapacitet | 2 TB |
| Supports Data Channel | USB 3.2 GEN2 2×2 |
| Certifications | CE, Kcc, RCM, UL, WEEE, RoHS, REACH, BSMI |
| Memory Technology | NAND Flash |
| Flash Memory Cell Technology | Triple-Level Cell |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| External Color | Black |
| Maximum Sequential Read Rate | 2100 MB/s |
| Maximum Sequential Write Rate | 2000 MB/s |
| Solid State Drive Features | TRIM Support AES 256-bit Encryption |
| Protection From Enviromental Effects | Waterproof Dustproof |
| Protection Standarts | IP55 |
| Platform Compability | Mac Linux Android Windows iPad |
| Warranty Products Returnable | Yes |
| Warranty Term (month) | 60 month(s) |
| Warranty validation Criteria | Serial Number |
| Pack Weight Brutto (kg) | 0.04 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.1 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Box Weight Brutto (kg) | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Carton | 0.1 kg |
| Retail Packaging Net Weight Plastic | 0.1 kg |
| Packs in Box | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 649528938428 |
60










